DİNİ MÜCEDDİDLER

HER EV BİR İSLAMİ MEDRESE OLMALIDIR

16-11-2018

DİNİ MÜCEDDİDLER (DİNDE REFOMCULAR)
Mustafa Sabri Efendi
Roman boy
384 Sayfa
İslami Medrese Yayınları

Mustafa Sabri Efendi Batı’lılardan etkilenerek İslâm’da reform yapılması gerektiğini düşünen reformistleri eleştirmiştir. Bunların arasında Haşim Nahit Bey de yer alır. Onun İslâm’da reform iddiasıyla yazdığı Türkiye İçin Necât ve İtila Yolları adlı kitabını İslâm’ın ruhuna aykırı gördüğü için cevap yazma ihtiyacı hissetmiştir. Dinde reformcu akımlara karşı son derece etkileyici bir şekilde mücadele veren müellif, bu zamanda asıl önemli olan meselenin İslâm’ın asıl kaynaklarına dönmek olduğunu vurgulamıştır.

Kitap önce Dinî Müceddidler Yahut Türkiye İçin Necât ve İtila Yolları’nda Bir Rehber adıyla 1922 yılında İstanbul’da Evkaf-ı İslâmiye Matbaasında Osmanlıca olarak basılmıştır. Mustafa Sabri Efendi’nin ikinci ve son defa Türkiye’den çıkmasına denk gelen bu tarihte kitabın basılmış nüshalarına hükümet tarafından el konulmuştur.

Güçlü kalemi ve üslubu ile modernist kesimin saldırılarına karşı bir savunma hattı oluşturabilecek kıvamda olan eser, özellikle İslâmî ilimlere alaka duyan gençlere özellikle tavsiye edilmektedir.

 

Sadece 17,50 TL
Online sipariş icin: https://www.kureselkitap.com/Dini Müceddidler

Avrupa içi sipariş Whatsapp:  +49 178 58835 51


YAZI KÖŞESİ

SAYAÇ

Bugün 181
Toplam 46086
En Çok 655
Ortalama 188